Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 września 2022 04:50

MIEJSCE - remont świetlicy dla dzieci i młodzieży w Słupsku

MIEJSCE - remont świetlicy dla dzieci i młodzieży w Słupsku
Autor: Korneliusz Żegunia

 

Poszukując nowych inspiracji w czynieniu dobra Fundacja DOBROWSKAZ zaangażowała się w remont świetlicy. Wierząc w efekt synergii, że razem możemy więcej chcemy wspólnie propagować pozytywne działania wśród dzieci i młodzieży. Jeśli chcesz się do nas przyłączyć i być wsparciem to pokrótce przedstawiamy Ci założenia naszego projektu.

 

Kim jesteśmy: Fundacja Dobrowskaz łączy ludzi pragnących wskazywać na "dobro", czynić je i dzielić się nim z innymi. Nasze działania skierowane są do dzieci i młodzieży.

Celem wszystkich działań Fundacji jest udostępnienie naszym podopiecznym możliwie najlepszych narzędzi, których wykorzystanie pomoże im stać się lepszymi ludźmi. Zdajemy sobie sprawę, że edukacja czy wspieranie rozwoju kulturalnego i intelektualnego to zadanie nie tylko placówek oświatowych. Działania wspierające i wzmacniające warto propagować także poza tymi placówkami i okresem roku szkolnego. Dlatego organizujemy dla dzieci i młodzieży letni wypoczynek wypełniony zajęciami artystycznymi posiadającymi szerszy, nie tylko edukacyjny przekaz. Prowadzimy również działania wśród osób osadzonych w zakładach penitencjarnych, a także ich rodzin. Pragniemy w ten sposób pomóc poszczególnym rodzinom odbudować ich zachwiane relacje. Skupiamy się na praktycznym przekazie w jaki sposób wspólne działania jednoczą.

Mając dużo sił, ogrom chęci i nieskończone pokłady dobroci staramy się zbudować jasny obraz o tym co łączy i wzmacnia. Wierzymy, że wspólne czynienie dobra buduje tożsamość rodziny i sprawia, że każdy w niej czuje się doceniony i potrzebny.

Naszym priorytetem jest wspólne działanie, które prowadzi do "dobrego". Dobrze staramy się też spędzać czas wolny poza wakacjami. Organizujemy warsztaty artystyczne z ceramiki, witrażu, sitodruku, filcowania oraz inne zajęcia rękodzielnicze okolicznościowe np. związane z przygotowaniami świątecznymi.

 

Nasz cel: Remont świetlicy dla dzieci i młodzieży w Słupsku

MIEJSCE to azyl dla wszystkich. Chcemy w Słupsku stworzyć przyjazne MIEJSCE dla dzieci i młodzieży. Będą odbywały się tam spotkania, warsztaty, wykłady itp. Świetlica, która powstaje będzie miejscem dla dzieci i młodzieży nierzadko pochodzącej z różnych środowisk. Chcemy dać im przestrzeń, gdzie w wolnych chwilach mogą spędzać czas. Damy im możliwość, aby mogli w spokoju odrabiać lekcje oraz uczestniczyć w różnych twórczych zajęciach. Będą odbywać się tam kreatywne warsztaty i wykłady tematyczne.

W remont angażują się wolontariusze, w tym również młodzież, która będzie korzystać ze świetlicy. Dużo prac już wykonaliśmy, otrzymaliśmy też część potrzebnych materiałów, jednak wiele jeszcze przed nami.

 

O co prosimy: prośbą o wsparcie i zaangażowanie się w nasz projekt, gdyż wspólne działanie prowadzi do zwielokrotnienia "dobra".

Nasze działania można wesprzeć przez:

  • wkład finansowy przekazując środki na nasz rachunek z dopiskiem "remont świetlicy",
  • przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych,
  • pomoc w propagowaniu informacji o projekcie,
  • osobiste wsparcie i wykonanie prac remontowych,
  • osobiste zaangażowanie jako wolontariusz podczas zbiórek i ich organizację.

 

Korzyści dla partnera:

Gwarantowana satysfakcja z zaangażowania społecznego i wspierania rozwoju młodego pokolenia ludzi.

Z naszej strony dołożymy wszelkich starań by informacje o naszej współpracy pojawiały się w mediach społecznościowych, na stronach internetowych i mediach ogólnych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.

Dziękując za okazaną życzliwość i poświęcony czas. Licząc na Waszą wrażliwość społeczną, mamy nadzieję, że nasza współpraca uczyni więcej dobra.

Proszę o przyłączenie się do naszego projektu.

 

Razem możemy zmienić życie wielu młodych ludzi. Stwórzmy dla nich dobre MIEJSCE, miejsce przepełnione dobrocią i otwarte na ich potrzeby. MIEJSCE łączące pokolenia i budujące relacje.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 0048 667711000 lub pisząc pod adres: [email protected]

 

Jeśli chciałbyś pomóc finansowo,
zrób przelew na nasz rachunek:
Numer rachunku odbiorcy: 87 1090 2763 0000 0001 4123 3673
Nazwa odbiorcy: FUNDACJA DOBROWSKAZ
Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Kod BIC (Swift) banku: WBKPPLPP

 

Pamiętaj!
Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT). W tytule wpłaty należy wpisać „Darowizna na cele statutowe”.

 

Podziękowania:
Przede wszystkim osobom indywidualnym, które poświęcają swój czas by nam pomagać. Za ich otwarte serca. Przekazane kwoty duże i małe płynące z serca. Nie sposób ich wszystkich wymienić zwłaszcza, że część z nich pragnie pozostać anonimowa.

Dziękujemy to dzięki Wam możemy prowadzić remont!

Dziękujemy firmom:

MOWI Lębork Sp. z o.o. - dziękujemy pracownikom za organizację kiermaszu ciast i przekazane środki na doposażenie sanitariatów.

BAT Sp. z o.o. - za przekazane materiały budowlane potrzebne do wykonania sufitu.

Przychodnia weterynaryjna ALWET - za drzwi wejściowe

LUXMAT-TELEKOM - za sterowanie ogrzewaniem

NORD INSTAL Sp. z o.o. - za instalację elektryczną

Jeśli chcesz możesz nas wesprzeć i dokonać wpłaty przez FaniPay: 
 

 

 

lub skorzystaj z serwisu:

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Nasi Darczyńcy