Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 22:00
Przeczytaj!

Kilometry Dobra

ZOSTAŃ MISTRZEM ŚWIATA W DOBROCI - DOŁĄCZ DO NAS

 

W 2020 roku Fundacja Dobrowskaz poszukując nowych inspiracji w czynieniu dobra zaangażowała się we współpracę z kampanią Kilometry Dobra. Wierząc w efekt synergii, że razem możemy więcej chcemy wspólnie propagować pozytywne działania wśród dzieci i młodzieży. Jeśli chcesz się do nas przyłączyć i być wsparciem to pokrótce przedstawiamy Ci założenia naszego projektu.

 

1. Czym jest Kampania, jakie są jej założenia:

Kilometry Dobra są coroczną, ogólnopolską kampanią dobroczynną zapoczątkowaną

w 2013 roku. Powstała według autorskiego pomysłu Roberta Kawałko, prezesa Polskiego Instytutu Filantropii. Tegoroczna kampania rozpoczyna się 1 marca 2020 i potrwa do 2 czerwca 2020 roku. Jej celem jest zbiórka funduszy na rozwój organizacji uczestniczących w kampanii oraz pomoc dla ich podopiecznych.

Do dziś w ramach kampanii Kilometry Dobra zebrano 5,5 mln złotych z 220 projektów. Kwota ta pochodzi od kilkunastu tysięcy darczyńców, wśród których są firmy, osoby prywatne, a także młodzież szkolna i dzieci. Od 6 lat Kilometry Dobra przyciągają rzesze darczyńców i łączą coraz większą liczbę miast i wsi z całej Polski – na rok 2020 przyjęliśmy już do udziału 49 organizacji z całej Polski. Kampania jest szkołą filantropii, otwartą dla wszystkich, prowadzoną zgodnie z najwyższymi standardami transparentności, o udokumentowanych rezultatach (https://kilometrydobra.pl/o-kampanii/).

 

Finał kampanii w Słupsku planowany jest na 30 maja 2020 roku przeprowadzimy wspólnie z Słupskim Ośrodkiem Kultury.

Podczas finału razem z innymi organizacjami podejmiemy próbę pobicia rekordu Guinnessa polegającą na układaniu ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Aktualny rekord z 2012 należy do Austriaków 75,2 km

 

2. Nasz cel: Remont świetlicy dla dzieci i młodzieży w Słupsku

MIEJSCE to azyl dla wszystkich. Chcemy w Słupsku stworzyć przyjazne MIEJSCE dla dzieci i młodzieży. Będą odbywały się tam spotkania, warsztaty, wykłady itp. Świetlica, która powstaje będzie miejscem dla dzieci i młodzieży nierzadko pochodzącej z rodzin dysfunkcyjnych. Chcemy dać im przestrzeń, gdzie w wolnych chwilach mogą spędzać czas. Damy im możliwość, aby mogli w spokoju odrabiać lekcje oraz uczestniczyć w różnych twórczych zajęciach. Będą odbywać się tam kreatywne warsztaty i wykłady tematyczne.

W remont angażują się wolontariusze, w tym również młodzież, która będzie korzystać ze świetlicy. Dużo prac już wykonaliśmy, jednak wiele jeszcze przed nami.

 

3. Kim jesteśmy: Fundacja Dobrowskaz powstała dzięki zaangażowaniu grupy ludzi pragnącej wskazywać na “dobro”, czynić je i dzielić się nim z innymi. Nasze działania skierowane są do dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem.

Celem wszystkich działań Fundacji jest udostępnienie naszym podopiecznym możliwie najlepszych narzędzi, których wykorzystanie pomoże im stać się lepszymi ludźmi. Zdajemy sobie sprawę, że edukacja czy wspieranie rozwoju kulturalnego i intelektualnego to zadanie nie tylko placówek oświatowych. Działania wspierające i wzmacniające warto propagować także poza tymi placówkami i okresem roku szkolnego. Dlatego organizujemy dla dzieci i młodzieży letni wypoczynek wypełniony zajęciami artystycznymi posiadającymi szerszy, nie tylko edukacyjny przekaz. Prowadzimy również działania wśród osób osadzonych w zakładach penitencjarnych, a także ich rodzin. Pragniemy w ten sposób pomóc poszczególnym rodzinom odbudować ich zachwiane relacje. Skupiamy się na praktycznym przekazie w jaki sposób wspólne działania jednoczą.

Mając dużo sił, ogrom chęci i nieskończone pokłady dobroci staramy się zbudować jasny obraz o tym co łączy i wzmacnia. Wierzymy, że wspólne czynienie dobra buduje tożsamość rodziny i sprawia, że każdy w niej czuje się doceniony i potrzebny.

Naszym priorytetem jest wspólne działanie, które prowadzi do “dobrego”. Dobrze staramy się też spędzać czas wolny poza wakacjami. Organizujemy warsztaty artystyczne z ceramiki, witrażu, sitodruku, filcowania oraz inne zajęcia rękodzielnicze okolicznościowe np. związane z przygotowaniami świątecznymi.

 

4. Zwracamy się z prośbą o wsparcie i zaangażowanie się w naszej kampanii, gdyż wspólne działanie prowadzi do zwielokrotnienia “dobra”.

Nasze działania można wesprzeć przez:

  • wkład finansowy przekazując środki na nasz rachunek z dopiskiem “Kilometry Dobra”,
  • pozyskanie kolejnych sponsorów,
  • pomoc w propagowaniu informacji o kampanii,
  • wsparcie osobowe i techniczne podczas organizacji finału,
  • osobiste zaangażowanie jako wolontariusz podczas zbiórek i organizacji finału.

 

5. Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami lokalnego biznesu jak i instytucjami samorządowymi. Mamy nadzieję, że uda się nam uzyskać duże poparcie dla naszej kampanii na rzecz dzieci i młodzieży.

 

6. Korzyści dla partnera:

Podstawa korzyść jaką nasz partner uzyska to satysfakcja z zaangażowania społecznego i wspierania rozwoju młodego pokolenia ludzi.

Z naszej strony dołożymy wszelkich starań by informacje o naszej współpracy pojawiały się w mediach społecznościowych, na stronach internetowych i mediach ogólnych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.

Dziękując za okazaną życzliwość i poświęcony czas. Licząc na Waszą wrażliwość społeczną, mamy nadzieję, że nasza współpraca uczyni więcej dobra.

Proszę o przyłączenie się do naszej kampanii.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 0048 667711000 lub pisząc pod adres: [email protected]

Honorowy patronat kampanii objęła Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

 

Fundacja DOBROWSKAZ

Santander Bank Polska S.A.

I o/Słupsk

Nr 87 1090 2763 0000 0001 4123 3673

 

Podziel się

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.